Kam na výlet

Homolka - Vojířov

Homolka – Vojířov – zachovalé květnaté a acidofilní bučiny a také rašeliniště s charakteristickou vegetací
přírodní zajímavost 1km Ne

Babí kámen

Na míste které hledáte jsou dnes vlastne kameny dva a poprvé se o tzv. babiném kute pri Homolce píše v roce 1603 . K tomu proc tu kámen stojí se váže prastará povest o lidském neštestí. Celé se to melo prihodit následovne : Jedna žena si vyšla na nekterý z lesních palouku v Dubovici nažít trávu na krmení. Tu trávu si nesla domu ve veliké nuši a nejspíš si s težkým nákladem chtela zkrátit cestu nebo ješte zahlédla pekný hríbek ve stráni. Bohužel jí uklouzla noha na nekterém z kamenu a žena upadla tak neštastne, že se jí nuše svezla pres hlavu a popruh od ní se té nebožacce omotal kolem krku a zaškrtil ji. Není to jediná pripomínka neštestí které se na Dubovici stalo, ale jenom na tomto míste byla vztycena boží muka v této nezvyklé podobe.
přírodní zajímavost 6km Ne

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman je přírodní vodní plocha. Nachází v Jižních Čechách v obci Chlum u Třeboně. Rybník Hejtman má rozlohu 85 ha. Je hojně využíván k rekreaci a také rybolovu. Je možn..
koupání 7km Ne

Staňkovský rybník

Staňkovský rybník (dříve známý pod názvy Soused a Velký Bystřický rybník) je osmý největší rybník v Jihočeském kraji a jedenáctý v celé České republice. Je čtvrtý největší v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se na jihu Čech v katastrálním území obce Staňkov u státní hranice s rakouskou spolkovou zemí Dolní Rakousy, která prochází po jeho východním břehu v různě velké vzdálenosti od něj. Vodní plocha má rozlohu 241 ha. Zemní sypaná hráz je 160 m dlouhá a 14 m vysoká a zadržuje asi 6,63 mil. m³ vody. Dosahuje hloubky 8,5 m (podle některých zdrojů až 10 m). Rybník je dlouhý 6 km a jeho obvod je 21 km. Povodí má velikost 124 km². Leží v nadmořské výšce 469 m.
koupání 7km Ano

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou (německy Platz) je jihočeské město, nacházající se přibližně v polovině cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. V údolí na severním okraji města protéká řeka Nežárka. Město je spojeno s památkou slavné pěvkyně Emy Destinnové, která prostřednictvím svého přítele zakoupila v roce 1914 (oficiálně se majitelkou stala v roce 1920) zdejší zámek, a žila zde až do své smrti v roce 1930.
hrad/zámek 8km Ano

Zámek Stráž nad Nežárkou

Tento historicky velmi vzácný objekt nebyl nikdy přístupný veřejnosti. Veřejnosti byl zpřístupněn 6. května 2006, kdy jej slavnostně otevřela manželka prezidenta ČR paní Livie Klausová, hejtman JČ kraje a současná majitelka zámku. U nás uvidíte - restaurovaný historický objekt (hrad a zámek), největší expozici Emy Destinnové (která je procházkou životem a dílem této významné operní pěvkyně) a bohatý koncertní program špičkových umělců z celého světa.
hrad/zámek 8km Ano

Chlum u Třeboně

Městys Chlum u Třeboně (německy Chlumetz bei Wittingau) se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1399. Chlum má dlouhou tradici ve výrobě uměleckého skla, n.p. Český křišťál, sklářská škola. V 15. století se v okolí těžila železná ruda, která zde byla zpracovávána až do počátku 20. století a po jejím vytěžení následoval rozvoj sklářství. Ve zdejším zámeckém parku se pravidelně zdržoval básník František Hrubín (1910-1971). Nachází se zde i jeho busta a pamětní síň. Dále se zde nachází vzácný strom - Liliovník (Lyrovník) tulipánokvětý
město/vesnice 9km Ano

Cyklovýlet - malý okruh paní domácí

Malý okruh paní domácí – délka 10km – stoupání 170 m

Cyklovýlety 10km Ne

Nejsevernější bod Rakouska

Nejsevernější bod Rakouska je hraniční místo, kde se stýkají národní turistické trasy České republiky a Rakouska . Tento výchozí bod se nachází na státní hranici, na soutoku Koš..
přírodní zajímavost 10km Ne

Kámen republiky

Kámen republiky je pomník vztahující se k událostem spojeným s okupací Československa na počátku druhé světové války. Nachází se v blízkosti lesního hotelu Peršlák, nedaleko státní hranice mezi Českou republikou a Rakouskem.
přírodní zajímavost 11km Ano